V noci hořelo ve vodáckých kempech

Ve vodáckém kempu v Lokti vyhořela v sobotu 1. července kolem druhé hodiny v noci budova s bufetem.  Vyhlášen byl II. stupeň požárního poplachu, na místě zasahovalo šest jednotek hasičů. Dvě hodiny poté vyjížděli hasiči k požáru do dalšího kempu, tentokrát do Velichova, kde hořel pojízdný bufet. Na místě zasahovaly tři jednotky hasičů. Přesná příčina a výše škody je v šetření.

Foto: HZS Karlovarského kraje

Jak uvedli hasiči na svých stránkách, vodáci v kempu v Lokti na Sokolovsku si dvě hodiny po půlnoci všimnuli, že z dřevěné budovy, kde je prodejna občerstvení, stoupá kouř. Okamžitě zavolali na tísňovou linku hasičů. Oheň se rychle šířil a v době příjezdu prvních jednotek hasičů na místo již hořela střecha objektu.

Foto: HZS Karlovarského kraje

Na likvidaci plamenů použili hasiči několik vodních proudů, zároveň chránili dosud nezasaženou část budovy, aby na ni požár nepřeskočil. Po dvou hodinách zásahu měli hasiči požár pod kontrolou, průzkumem vnitřní části vyloučili, že by uvnitř v době požáru byly nějaké osoby, ze zasaženého prostoru vynesli několik plynových lahví, které ochlazovali. Bylo potřeba rozebrat část střešní konstrukce, kde se oheň stále šířil.

Po uhašení a odvětrání objektu zůstaly na místě stále dvě jednotky hasičů až do dopoledních hodin, aby pravidelně kontrolovali, zda nedochází k opětovnému rozhoření. Příčina požáru je v šetření, stejně jak výše škody způsobené požárem. Na místě zasahovaly jednotky hasičů ze II. stupně požárního poplachu.

Foto: HZS Karlovarského kraje

Krátce po čtvrté hodině ráno, v době, kdy hasiči stále likvidovali požár dřevěné budovy ve vodáckém kempu v Lokti, začalo hořet také ve vodáckém kempu ve Velichově. Požár zde zasáhl nákladní vozidlo přestavěné na pojízdný bufet. Oheň vozidlo zcela zničil, na místě zasahovaly tři jednotky hasičů, příčina a výše škody je v šetření.

Foto: HZS Karlovarského kraje

Zasahující jednotky: HZS Sokolov (CAS 20 Scania, CAS 30 T815-7), HZS Karlovy Vary (CAS 20 Scania), HZS CHZ Sokolov (CAS 20 Scania), JSDH Loket (CAS 20 Renault), JSDH Chodov (CAS 20 T815), JSDH Horní Slavkov (CAS 20 T815)

Foto: HZS Karlovarského kraje