Auto si nechal opravit i když věděl, že nemá na opravu

Nechal si opravit auto v jedné z chebských opraven i když věděl, že na to nemá peníze. Společnosti tím způsobil škodu přibližně 26 tisíc korun. V případě prokázání viny hrozí jednapadesátiletému muži, který již byl v minulosti za podvod pravomocně odsouzen, trest odnětí svobody až na tři roky.

Chebští kriminalisté z odboru hospodářské kriminality zahájili trestní stíhání muže z Nejdku, kterého obvinili ze spáchání přečinu podvodu.

„Obviněný muž měl v první polovině prosince minulého roku přistavit do společnosti, která v Chebu opravuje vozidla, nákladní automobil značky Volvo,“ uvedl policejní mluvčí Jakub Kopřiva. „Měl nechat automobil, který v té době užíval, opravit s tím, že náklady uhradí. Po dvou dnech si měl opravené vozidlo vyzvednout a veškeré náklady měl poté uhradit ve stanoveném termínu dle vystavené faktury. Jenže ani po opakovaných urgencích do současné doby fakturu nezaplatil,“ sdělil.

 Obviněný muž takto jednal i přesto, že od počátku věděl, že za uvedenou opravu nebude schopný vzhledem ke své finanční situaci zaplatit. „Navíc si měl záměrně nechat vystavit fakturu, aby za opravdu vozidla nemusel platit na místě,“ doplnil mluvčí.