Okradl své příbuzné. Teď mu hrozí až osmileté vězení

Až na osm let by mohl jít do vězení mladík, který měl okrást svoje příbuzné. Využil chvilky, kdy zůstal sám v jejich bytě a sebral snad vše, co mu přišlo pod ruku.

Policisté z obvodního oddělení Kynšperk nad Ohří zahájili trestní stíhání dvacetiletého muže, kterého obvinili ze spáchání zločinu krádeže.

 Obviněný měl být v sobotu 5. prosince letošního roku na návštěvě u svých příbuzných v jedné menší obci na Sokolovsku. „Měl využít chvíle, kdy byl v bytě sám a po poničení uzamčených dveří měl vniknout do jedné z místností. Z volně položené pokladny měl odcizit finanční hotovost a také klíče od trezoru. Z toho měl poté odcizit další peníze,“ uvedl policejní mluvčí Jakub Kopřiva s tím, že následně měl místnost prohledat a odcizit ještě mobilní telefon, tablet a několik lahví alkoholu.

Svým jednáním měl mladík, který již byl v minulosti za krádeže pravomocně odsouzen, čtyřiačtyřicetiletému muži způsobit škodu přibližně 100 tisíc korun.

 Policisté se případem začali okamžitě zabývat a mladíka se podařilo zadržet o několik dní později v Plzni.

 V případě prokázání viny mu hrozí trest odnětí svobody na dvě léta až osm let, neboť se takového činu dopustil za stavu ohrožení státu nebo za válečného stavu, za živelné pohromy nebo jiné události vážně ohrožující život nebo zdraví lidí, veřejný pořádek nebo majetek.