Ženám sliboval půjčku, místo toho je znásilnil

Sliboval ženám půjčku, ale místo toho si na nich vynucoval sex. Některé měl dokonce znásilnit. Teď čelí trestnímu stíhání, které zahájili sokolovští kriminalisté. Pokud ho soud uzná vinným, může si posedět za mřížemi až deset let. Obviněný muž byl na základě rozhodnutí Okresního soudu v Sokolově vzat do vazby a následně eskortován do věznice.

Kriminalisté z oddělení obecné kriminality v Sokolově zahájili trestní stíhání 33letého muže ze Sokolovska jako obviněného ze spáchání zločinu znásilnění a přečinu poškození cizích práv. Obviněný se měl svých skutků dopustit celkem ve čtyřech případech.

„V období od prosince 2016 do ledna 2017 měl obviněný muž přes sociální sítě komunikovat s poškozenou ženou. Ta se svěřila, že má finanční potíže. Muž měl ženě nabídnout půjčku 60 tisíc korun pod podmínkou, že za ním musí osobně dojet do obce na Sokolovsku. Po příjezdu ženu vyzvedl a odvezl autem do lesa. Tam ji začal sexuálně obtěžovat a chtěl po ženě pohlavní styk. Jinak prý žádné peníze nedostane. Poškozená ze strachu souhlasila. Následně ji odvezl zpět do obce a žádné peníze ji neposkytl,“ uvedl policejní mluvčí Jakub Kopřiva.

V září 2018 měl ve svém jednání pokračovat. „Přes elektronickou komunikaci nabídl další poškozené ženě finanční půjčku půl milionu korun na její dluhy. Žena za ním přijela do stejné obce na Sokolovsku, kde ji vyzvedl a odvezl do lesa pod záminkou kontroly posedů. Tam ji sdělil, že pokud s ním nebude mít pohlavní styk, odveze ji zpět a žádné peníze ji nepůjčí. Poškozená souhlasila, muž ji poté odvezl zpět do obce, kde ji uhradil cestu vlakem a ujišťoval ji, že ji peníze co nejdříve poskytne,“ informoval Jakub Kopřiva. Následně spolu komunikovali, obviněný dal ženě podmínku, že pokud za ním bude pravidelně jezdit, peníze ji půjčí. Poškozená za mužem již nedorazila a žádné peníze ji neposkytl.

Obviněný muž měl ve stejném měsíci nalákat další ženu, která sháněla finanční půjčku. „Té slíbil půjčku 30 tisíc korun. Žena za ním opět přijela do stejné obce, kde ji vyzvedl a následně odvezl k lomu, kde po ni požadoval pohlavní styk, jinak žádné peníze nedostane. Ta souhlasila, avšak žádné peníze ji muž nepůjčil,“upřesnil mluvčí.

To muži – loudilovi stále nestačilo. „Pod záminkou půjčení peněz lákal do svého města i čtvrtou ženu. Při vzájemné elektronické komunikaci se představil pod falešným jménem a nabízel jí finanční pomoc. Následně měl po ženě požadovat, aby za ním přijela a měla s ním pohlavní styk. Ta ale nesouhlasila. Ženě měl začít vyhrožovat, že už nikdy neuvidí své děti, že přijde o přítele a o své nenarozené dítě,“ doplnil policejní mluvčí.