Uvěřila podvodníkům, přišla o 1,5 milionu

Není týden, aby policisté neřešili nějaký internetový podvod. Tentokrát podvodníkům uvěřila pohádce o výhodné investici  šestašedesátiletá žena. Neznámý pachatel tak způsobil ženě škodu přibližně 1,5 milionu korun.

Ilustrační foto

„Šestašedesátiletá žena z Karlovarska si na sociální síti všimla reklamy, na kterou klikla, čímž se dostala na internetové stránky jedné s firem, která nabízela výhodné investice,“ uvedl policejní mluvčí Jan Bílek s tím, že ženu stránky zaujaly, a tak vyplnila kontaktní formulář. Následně byla kontaktována z několika telefonních čísel osobou, která se představila jako zaměstnankyně firmy. Ta jí měla nabídnout možnost investic do reklamních kampaní na internetu. Poškozená žena následně nejméně v patnácti platbách ze svých bankovních účtů od srpna loňského roku do února letošního roku odeslala na zahraniční bankovní účty finanční hotovost. Menší část finanční hotovosti byla ženě poslána zpět, poté ale firma přestala komunikovat, a tak nebyl možný výběr zbylé investované finanční hotovosti.

Karlovarští kriminalisté z odboru hospodářské kriminality ve věci zahájili úkony trestního řízení pro podezření ze spáchání zločinu podvodu.

V případě prokázání viny tak hrozí neznámému pachateli trest odnětí svobody až na osm let.

„Důrazně varujeme před podobně výhodnými investicemi. Podobného podvodného jednání evidují kriminalisté bohužel více,“ sdělil mluvčí.