Policejní pes Copper vypátral muže ukrytého v řece

Jakmile spatřil třiadvacetiletý muž policisty, dal se na útěk. Skočil do řeky a schoval se mezi keři. Policejní pes Copper však běžel najisto. Lustrací poté policisté zjistili, že na třiadvacetiletého muže byl na konci srpna vydán souhlas se zadržením a mladík tak byl v celostátním pátrání.

Foto: Policie ČR

„V pondělí 11. září letošního roku v dopoledních hodinách prováděla policejní hlídka z obvodního oddělení Cheb – město hlídkovou činnost v okolí garáží u sídliště Zlatý vrch v Chebu,“ uvedl policejní mluvčí Jakub Kopřiva. „Přitom si policisté všimli třiadvacetiletého muže, který stál poblíž motocyklu, a když policisty spatřil, tak začal z místa okamžitě utíkat. Mladík měl skočit do řeky Ohře, přeplavat k ulici Na Hrázi a před policisty se někde v těchto místech ukrýt,“ sdělil.

Společně s několika hlídkami začal po mladíkovi pátrat také policejní psovod se služebním psem Copperem. „Ti propátrávali především těžce přístupný terén u břehu řeky a v blízkém okolí. Přitom měl služební pes nacvičeným způsobem avizovat osobu, která se ukrývala pod keři u břehu řeky Ohře. Jednalo se skutečně o třiadvacetiletého muže, který byl následně na místě policisty zadržen,“ doplnil mluvčí.

Po zadržení policisté muže převezli na obvodní oddělení k dalším úkonům.