Odcizil jízdní kolo, pokladnu s penězi i mobil

Odcizil jízdní kolo, pokladnu s penězi i mobil. Řeč je o pětačtyřicetiletém muži ze Sokolovska, kterému karlovarští policisté sdělili podezření ze spáchání přečinu krádeže. V případě prokázání viny mu hrozí trest odnětí svobody až na tři roky, neboť byl za krádeže v minulosti pravomocně odsouzen.

„Podezřelý muž se měl během tří dnů dopustit v Karlových Varech krádeží nejméně ve třech případech,“ uvedl policejní mluvčí Jan Bílek. „V prvním případě měl poškodit dveře u jednoho z domů. Otvorem se následně dostal do vnitřních prostor, kde prohledal šatny a sklad, přičemž nic neodcizil. Dále měl na pozemku domu poškodit garáž, do které se ale nakonec nedostal a nic z ní neodcizil. Poté pozemek opustil,“ sdělil.

V dalším případě se měl muž dostat na volně přístupný pozemek, kde si všimnul nezabezpečeného jízdního kola. „To odcizil a z místa odešel. Poslední krádeže se měl dopustit v jednom z prodejních stánků. Poté, co do něj vniknul, ho prohledal. Ze stánku odcizil příruční pokladnu s finanční hotovostí a také mobilní telefon,“ doplnil mluvčí.

Svým jednáním měl způsobit škodu na poškozených a odcizených věcech téměř 23 tisíc korun.