Komentovaná prohlídka bude tentokrát na téma Zašlé slávy odborářské rekreace

Mariánskolázeňská komentovaná prohlídka bude tentokrát na téma Zašlé slávy odborářské rekreace. Účastníci se vydají spolu s průvodcem z infocentra po někdejších zotavovnách ROH. Dozví se například to, že do Mariánek každý týden přijelo/odjelo najednou téměř 2500 osob, nebo že do roku 1985 se tu rekreovalo téměř dva miliony účastníků.Akce se uskuteční ve čtvrtek 8. června od 15.30 hodin. Délka prohlídky jsou přibližně dvě hodiny. Cena 150 korun. Sraz je v Turistickém informačním centru, Hlavní 47(dům Chopin), tel. 777 338 865.

Ilustrační foto

Nostalgické putování po někdejších zotavovnách ROH, které zažily slavné zlaté časy, kdy za dobrou práci, byl pracující odměněn rekreací. Prohlídka bude zakončena posezením v kavárně Lesní mlýn.

Trasa: Infocentrum, Hlavní třída, hotel Bohemia (Zápotocký), hotel Polonia, hotel Aura, Ruská ulice, Martínkův park, Hlavní (Oradour), Martinkův park (pohled na Evropu) a Lesní mlýn (Donbas).  Právě Lení mlýn se v současné době díky úsilí pana Pavla Kučeravého mění z ruiny ve využitelný objekt.