V Aši ukradl auto, mobil i deku. Teď mu hrozí až tři roky ve vězení

Auto s klíčky v zapalování nenechalo klidným muže z Plzeňska, který využil příležitost a s vozidlem ujel. Hned druhý den si odnesl obchodu deku, za kterou však nezaplatil. Do třetice si jeho nenechavé ruce sáhly pro mobil, který ležel na barovém pultě. V případě prokázání viny mu hrozí trest odnětí svobody až na tři roky, neboť byl v minulosti za krádeže pravomocně odsouzen.

Ilustrační foto

Chebští kriminalisté zahájili trestní stíhání jednadvacetiletého muže z Plzeňska, kterého obvinili ze spáchání přečinu krádeže.

Obviněný muž se měl od konce dubna do úterý 9. května letošního roku v Aši dopustit krádeží nejméně ve třech případech.

„Na konci dubna, krátce před dvanáctou hodinou, si měl v Aši všimnout zaparkovaného osobního automobilu značky Volkswagen, ve kterém se nacházely klíče, které uvnitř zapomněl majitel. Vozidlo měl nastartovat a odjet s ním o několik ulic dále,“ informoval policejní mluvčí Jan Bílek. „Vozidlo měl zaparkovat u jedné z ubytoven a i s klíčky následně odešel. O pouhý den později, krátce před desátou hodinou, měl vstoupit do jedné z prodejen se smíšeným zbožím. Poté vzal z regálu deku, kterou si uschoval a z prodejny odešel, ani by za zboží zaplatil,“ sdělil.

V úterý 9. května krátce před desátou hodinou vstoupil do jedné z provozoven. „Když si všimnul, že se v prostoru za barovým pultem nenachází obsluha, vstoupil tam a odcizil volně odložený mobilní telefon. Z místa poté utekl,“ doplnil mluvčí s tím, že svým jednáním měl způsobit škodu přibližně 35 tisíc korun.