Při dopravně bezpečnostní akci zkontrolovali policisté téměř 330 vozidel

Dopravně bezpečnostní akce, která se v minulých dnech uskutečnila na území Karlovarského kraje, byla zaměřena na přednost v jízdě. Akce se zúčastnilo na dvacet policistů. Zkontrolováno bylo bezmála 330 vozidel a zjištěno bylo 87 přestupků. Nejčastěji policisté řešili nezapnuté pásy i nevyhovující technický stav vozidel.

Foto: Policie ČR

„V pondělí 23. ledna letošního roku proběhla na celém území Karlovarského kraje dopravně bezpečnostní akce zaměřená na kontrolu, zda řidiči vozidel dávají přednost v silničním provozu ostatním účastníkům silničního provozu,“ informoval policejní mluvčí Jan Bílek.

Policisté v rámci akce kontrolovali také dodržování ostatních obecně platných ustanovení zákona č. 361/2000 Sb. o provozu na pozemních komunikacích a o změnách některých zákonů ve znění pozdějších předpisů. Dále se policejní hlídky zaměřily na pátrání po odcizených motorových vozidlech, hledaných osobách, věcech a věnovaly pozornost také prověrce přepravovaných osob a kontrole zavazadlových prostor.

Foto: Policie ČR

„Do dopravně bezpečnostní akce se zapojilo na dvě desítky policistů ze služby dopravní policie. Během dopravní akce policisté zkontrolovali téměř 330 vozidel, přičemž zjistili 87 přestupků, z nichž 9 oznámili příslušnému správnímu orgánu a 78 vyřešili uložením pokuty příkazem na místě. Nejčastějším přestupkem, celkem v 26 případech, bylo nepoužití bezpečnostních pásů. Druhým nejčastěji zjištěným přestupkem byl zjištěn nevyhovující technický stav vozidel, celkem ve 23 případech. V šesti případech bylo zjištěno překročení nejvyšší povolené rychlosti,“ doplnil mluvčí.

Foto: Policie ČR