Prodejna lehla popelem

V Chodově lehla popelem prodejna Penny Market. Před pátou hodinou ranní v noci ze soboty na neděli přijali hasiči na tísňové lince oznámení o požáru prodejny supermarketu v Chodově na Sokolovsku. Vyhlášen byl III. stupeň požárního poplachu. Na místě zasahovalo patnáct jednotek hasičů. Předběžná škoda je prozatím vyčíslena na částku přesahující 48 milionů korun.

Zdroj: HZS Karlovarského kraje

Aktuálně – „Požár začali šetřit sokolovští kriminalisté, kteří na místo povolali i služebního psa vycvičeného na vyhledávání akcelerantů,“ sdělila policejní mluvčí Zuzana Churaňová. „Poté zahájili úkony trestního řízení pro podezření ze spáchání přečinu poškození cizí věci, kterého se měl dopustit neznámý pachatel. Škoda byla předběžně odhadnuta na částku přesahující 48 milionů korun. Při požáru došlo i k poškození 8 zaparkovaných osobních vozidel. Celým případem se kriminalisté v současné době intenzivně zabývají,“ upřesnila.

Podle zprávy hasičů Karlovarského kraje, kterou zveřejnili na svých stránkách, již první volající uvedl, že celá vstupní část prodejny je celá v plamenech, které se navíc rychle šíří. To potvrdili i další oznamovatelé. Operační středisko ihned vyslalo na místo požáru jednotky hasičů ze II. stupně požárního poplachu, s ohledem na potřebu dalších jednotek byl stupeň zvýšený na III. V době příjezdu prvních hasičů na místo byla prodejna již celá zasažená požárem a začala se propadat střecha.

Zdroj: HZS Karlovarského kraje

V těsné blízkosti prodejny bylo v době požáru zaparkováno velké množství osobních vozidel, zásah hasičů tak zaměřený rovněž na obranu těchto vozidel před sálavým teplem. Část vozidel se podařilo uchránit, část plameny svým sálavým teplem poškodily.

Zdroj: HZS Karlovarského kraje

Po dvou hodinách zásahů, kdy na místě bylo patnáct jednotek hasičů, se podařilo dostat požár pod kontrolu. Hašení probíhalo z výškové techniky a také ze dvou úseků ze dvou stran objektu. Postupně bylo možné snížit počet zasahujících hasičů.

Zdroj: HZS Karlovarského kraje

Celé dopoledne pokračovali hasiči v dohašování, kdy uvnitř objektu byla stále doutnající ohniska. Na místě začal pracovat vyšetřovatel požárů, společně s kolegy z policie zjišťoval místo, kde začalo hořet, a jaká je příčina.

Zdroj: HZS Karlovarského kraje

Podle zástupce majitele prodejny je škoda způsobená na samotném objektu a na zboží v řádech desítek milionů korun. Další škody způsobil požár na poškozených vozidlech. V odpoledních hodinách si místo zásahu převzal zástupce majitele, hasiči ve večerních hodinách pojedou znovu na kontrolu požářiště včetně kontroly termokamerou.

Zasahující jednotky: HZS Sokolov, HZS Karlovy Vary, HZS CHZ Sokolov, HZS Cheb, HZS Kraslice, JSDH Chodov, Vintířov, Nová Role, Nejdek, Horní Slavkov, Tašovice, Rotava, Ostrov, Březová, Loket.

One Reply to “Prodejna lehla popelem”

Comments are closed.