Prodal dřevo, které nebylo jeho. Škoda se vyšplhala až na 600 tisíc korun

Karlovarští kriminalisté zahájili trestní stíhání pětadvacetiletého muže z Plzeňska, kterého obvinili ze spáchání přečinu krádeže. Majitelům dřevní hmoty měl muž způsobit škodu přibližně 600 tisíc korun. V případě prokázání viny hrozí obviněnému muži trest odnětí svobody až na pět let, neboť svým jednáním způsobil větší škodu.

„Obviněný muž měl v průběhu února letošního roku nejméně ve třech případech oslovit devětadvacetiletého muže zabývajícího se nákladní dopravou vytěžené dřevní hmoty. Tomu měl nabídnout prodej vytěžené dřevní hmoty, kterou měl mít údajně uskladněnou na různých místech na Karlovarsku, a to i přes to, že neměl žádné povolení se skládkami dřeva jakkoliv nakládat,“ informoval policejní mluvčí Jan Bílek.

Po předchozí telefonické domluvě měl na určené místo, kde se nacházely skládky dřeva, přijet devětadvacetiletý muž s nákladními automobily vybavenými hydraulickou rukou. „Ve dvou případech se jednalo o tak velké skládky dřevní hmoty, že na místo museli přijet dva nákladní automobily. Dohromady měl na nákladní vozidla naložit přibližně celkem 175 metrů krychlových smrkového dřeva a modřínu aniž by věděl, že obviněný muž nemá povolení dřevo prodávat. Po naložení dřevní hmoty měl devětadvacetiletý muž ve všech případech obviněnému muži zaplatit výrazně nižší částku, než byla hodnota odcizené dřevní hmoty. Z místa měl poté odjet,“ doplnil mluvčí.