Francouzskou holí způsobil muži zranění hlavy. Pak policistům nadýchal 1,25 promile

Francouzskou holí způsobil muži zranění. Pak policistům nadýchal 1,25 promile. Sokolovští kriminalisté zahájili trestní stíhání sedmapadesátiletého muže z Karlových Varů, kterého obvinili ze spáchání přečinů výtržnictví a ublížení na zdraví ve stádiu pokusu.

„Před kulturním a společenským střediskem v Chodově měl mít obviněný muž na konci srpna minulého roku slovní rozepři s třiašedesátiletou ženou,“ informoval policejní mluvčí Jakub Kopřiva. „Ženy se měl zastat na lavičce sedící sedmačtyřicetiletý muž. Po tomto sporu měl k sedícímu muži přijít obviněný sedmapadesátiletý muž, který ho zezadu udeřil svou francouzskou holí do oblasti hlavy. Po úderu měl sedmačtyřicetiletý muž upadnout na zem. Obviněný k němu měl přistoupit a kopnout ho do oblasti hlavy. Následně měl z místa sedmapadesátiletý muž z místa odejít,“ uvedl.

Po chvíli na místo dorazila přivolaná policejní hlídka. „Na místo se vrátil také sedmapadesátiletý muž, kterého policisté vyzvali, aby se podrobil orientační dechové zkoušce na přítomnost alkoholu,“ doplnil mluvčí s tím, že vyšla s pozitivním výsledkem 1,25 promile.

Napadený sedmačtyřicetiletý muž byl zdravotnickou záchrannou službou převezen do nemocnice k ošetření.

V případě prokázání viny hrozí sedmapadesátiletému muži trest odnětí svobody až na tři roky.