Přítelkyni několik měsíců napadal, zakazoval jí vycházet z bytu a vyhrožoval smrtí

Přítelkyni několik měsíců napadal, zakazoval vycházet z bytu a vyhrožoval smrtí. Sokolovští kriminalisté zahájili trestní stíhání třiadvacetiletého muže ze Sokolova, kterého obvinili ze spáchání zvlášť závažného zločinu loupeže a přečinů týrání osoby žijící ve společném obydlí, omezování osobní svobody a porušování domovní svobody. Hrozí mu až deset let za mřížemi.

 „Obviněný muž měl od dubna do poloviny října letošního roku bezdůvodně fyzicky napadat svou čtyřiadvacetiletou družku,“ uvedl policejní mluvčí Jakub Kopřiv s tím, že jí měl zakazovat vycházet z bytu, ve kterém společně žili, a také jí měl urážet vulgárními nadávkami.

 V květnu letošního roku měl obviněný muž po předchozí slovní rozepři ženou fyzicky napadnout několika údery do oblasti hlavy. Poté jí měl podezřívat z nevěry a opět jí fyzicky napadnout.

 „V červnu měl ženu také několikrát udeřit do oblasti hlavy, přitom jí vulgárně urážet a následně se měl před ní sebepoškozovat. Muž se měl pořezat na ruce a do ran si vlévat čisticí prostředek. Když mu žena sdělila, že jeho agresivní chování oznámí na policii, tak jí měl vyhrožovat usmrcením,“ sdělil mluvčí.

 V září měl ženu po předchozím sporu opět několikrát udeřit do oblasti obličeje. „Když chtěla žena z bytu odejít, tak jí měl znovu fyzicky napadnout a navíc jí rozřezat bundu nožem. Po tomto útoku, kdy žena vyhledala lékařské ošetření a byla jí vystavena pracovní neschopnost, vše oznámila na policii. Policisté se případem zabývali a muž byl navíc vykázán ze společného obydlí a usnesením Okresního soudu v Sokolově mu bylo zakázáno setkávat se a kontaktovat čtyřiadvacetiletou ženu. I přesto se ovšem muž snažil ženu několikrát kontaktovat a v jednom případě dokonce poničil vstupní dveře a vstoupil do bytové jednotky,“ informoval Jakub Kopřiva.

 Ani zákaz mu nezabránil, aby se nezačal dožadovat vstupu do bytu. „V pátek 15. října dopoledne se vydal za ženou, která mu dveře neotevřela, tak je měl muž poničit a do bytu vstoupit. Poté po ní měl požadovat, aby mu půjčila mobilní telefon, což žena odmítla a několikrát ho vyzvala, aby odešel. Obviněný jí měl začít vulgárně nadávat a silou se jí snažit vytrhnout mobilní telefon. To se mu po chvíli podařilo a následně měl ženu udeřit rukou do obličeje a poté jí chytit oběma rukama pod krkem. Jejich spor měl pokračovat na chodbě domu,“ doplnil mluvčí. Žena měla po chvíli začít křičet a muž měl i s jejím mobilním telefonem z místa utéct.

 Čtyřiatřicetiletá sousedka přivolala policejní hlídku. Policisté po necelých šesti hodinách třiadvacetiletého muže zadrželi. Policejní komisař podal státnímu zástupci podnět k vydání návrhu na vzetí obviněného do vazby, který jej akceptoval. Na základě rozhodnutí soudu byl muž vzat do vazby.

 V případě prokázání viny hrozí muži trest odnětí svobody až na deset let.