Ve Františkových Lázních požehnají pramenům

Františkolázeňští nechtějí místní a ostatní návštěvníky připravit o tradici slavnostního zahájení lázeňské sezóny, které je každoročně spojené se žehnáním léčivých pramenů. Letos to však bude v komorním obsazení. Samotné žehnání se uskuteční v sobotu 16. května za dodržení všech aktuálních epidemiologických opatření.

Fotografie z loňského zahájení lázeňské sezóny

„Zahájení lázeňské sezony je již dlouhodobě symbolickou akcí. Jistě nám ale místní i návštěvníci odpustí, že se letos neuskuteční v tradičním formátu, na který jsou zvyklí. Byli jsme nuceni, z pochopitelných důvodů, změnit naše plány. Určitě nechceme ani letos vynechat tradici, při které je žehnáno pramenům pro tuto lázeňskou sezónu. Lázně budou tuto pomoc v letošním roce potřebovat víc než kdy před tím,“ uvedl františkolázeňský starosta Jan Kuchař.

Akce začne v sobotu 16. května v 9 hodin slavnostní mší v kostele Povýšení Svatého kříže, kterou  bude celebrovat P. Jan Nepomuk Janeček. Poté vyjde průvod k pramenům.

Průvod povede Ruskou ulicí, Národní třídou k  Františkovu prameni, kde bude přednesena modlitba a požehnání. Procesí se pak přesune ke Dvoraně Glauberových pramenů, kterým bude požehnáno.

V případě špatného počasí bude cesta průvodu zkrácena a půjde se od kostela Povýšení Svatého kříže, jen ke dvoraně Glauberových pramenů.

Mše, průvodu i samotnému žehnání se smí účastnit pouze 100 lidí, musí být dodržovány bezpečnostní odstupy a ústa a nos překryty rouškou.

Fotografie z loňského zahájení lázeňské sezóny

Vzhledem k omezenému počtu účastníků bude mše a žehnání pramenů vysíláno on-line

Pro zpříjemnění procházky v rámci dne plánovaného Zahájení lázeňské sezony bude od 15 hodin v altánu u Františkova pramene hrát k dobré náladě hudební skupina Parohanka. Kde bude připraveno i občerstvení.

I pro tuto venkovní akci platí pravidla nošení roušek, dodržování bezpečné vzdálenosti a nezdržování se více jak 100 osob pohromadě.