Pomozte společně s krajem splnit přání seniorům a lidem se zdravotním postižením

Stejně jako v minulém roce chce i letos Karlovarský kraj rozdávat radost prostřednictvím Vánočního stromu splněných přání. Tentokrát se budou pořizovat dárky pro klienty z domovů pro seniory a pro osoby se zdravotním postižením. Do akce se může zapojit prakticky každý, stačí si jen ze seznamu vybrat přání a zakoupený dárek včas doručit na adresu krajského úřadu.

Foto: Photo Mix

„S nadcházejícími Vánocemi se naše mysl obrací k těm, kteří nemají takové štěstí jako my a nemohou trávit svátky se svými nejbližšími. Rozhodli jsme se proto, že opět uspořádáme Vánoční strom splněných přání a pokusíme se klienty domovů pro seniory a pro osoby se zdravotním postižením  potěšit i třeba jen drobnými dárky. Na webu kraje a ve vestibulu krajského úřadu najdou zájemci seznam jednotlivých přání, z něhož si mohou vybrat, koho budou chtít konkrétně obdarovat. Věřím, že akce bude mít stejně jako vloni velký úspěch a že se do ní zapojí co nejvíce Ježíšků. Všem dopředu moc a moc děkujeme,“ uvedla hejtmanka Karlovarského kraje Jana Mračková Vildumetzová. 

Přání na seznamu jsou velice skromná. Ve většině případů si lidé přejí úplně obyčejné věci, jako je například kosmetika, oblečení, knihy, sladkosti či cigarety. Seznam bude pro zájemce k dispozici od 29. listopadu do 18. prosince do 2019. „Jakmile budeme mít všechny dárky pohromadě, zajistíme jejich rozvoz do jednotlivých zařízení. Pokud si to dárci budou přát, sdělíme obdarovaným, kdo jim dárek zakoupil,“ dodala Jana Mračková Vildumetzová.

Jak se zapojit do akce Vánoční strom splněných přání?

Ve dnech 29. listopadu až 18. prosince 2019 si ze seznamu u vánočního stromu ve vestibulu budovy A Krajského úřadu Karlovarského kraje nebo na krajských internetových stránkách  http://www.kr-karlovarsky.cz/krajske_listy/Stranky/souteze/2017-strom-prani.aspx vyberte dárek pro konkrétního seniora, který chcete zakoupit.

Zavolejte na telefonní číslo 354 222 327 nebo 601 214 122 a domluvte se na podrobnostech předání dárku.

Zakoupený dárek dopravte do dvou dnů od telefonátu do budovy A Krajského úřadu Karlovarského kraje, Závodní 353/88, Karlovy Vary. Dostanete písemné potvrzení o předání dárku.

Po shromáždění všech dárků a uplynutí lhůty rozvezou zástupci Karlovarského kraje dárky přímo obdarovaným.