Meteorologové vydali výstrahu před možnými bouřkami s přívalovým deštěm

Před možnými ojedinělými bouřkami s krupobitím varují meteorologové. Výstraha je v platnosti od sobotní  (27.7) 12 hodiny do pondělní druhé hodiny ranní. Informace platí pro Karlovarský, Ústecký, Plzeňský a Liberecký kraj, Zlínský, Jihomoravský kraj a Vysočinu.

Očekává se ojedinělý výskyt silných bouřek s přívalovými srážkami s úhrny kolem 40 mm, kroupami a nárazy větru kolem 70 km/h. V noci na neděli bude bouřková činnost přechodně slabší, ale během nedělního dopoledne se znovu obnoví.

Lokálně se očekává přívalový déšť s ojedinělým rozvodněním malých toků, zatopení podchodů, podjezdů, sklepů apod. Nárazy větru mohou lámat větve stromů. Nebezpečí mohou představovat také kroupy a blesky. Je třeba dbát na bezpečnost zejména s ohledem na nebezpečí zásahu bleskem a úrazu padajícími a poletujícími předměty. Při řízení vozidla v bouřce snížit rychlost jízdy a jet velmi opatrně. Vývoj a postup bouřek lze sledovat na výstupech z meteorologických radarů na internetu ČHMÚ www.chmi.cz nebo v aplikaci mobilního telefonu.