Na přejezdu se srazilo auto s vlakem. Provoz byl na několik hodin zcela zastaven

Osobní auto se střetlo s projíždějícím vlakem. Nehoda se stala v pondělí 22. července v podvečer na zabezpečeném železničním přejezdu v Nejdku na Karlovarsku.

Foto: HZS Karlovarského kraje

„Na místě zasahovali hasiči z Nejdku, Karlových Varů a drážní hasiči z Chebu,“ uvedl mluvčí HZS Karlovarského kraje Martin Kasal. „Ve vozidle cestovaly dvě osoby, ve vlaku 38 pasažérů. Nikdo z vlaku nebyl zraněný, pro cestující byla zajištěna náhradní doprava. Hasiči se postarali o zabezpečení místa nehody a úklid na silnici i v kolejišti. Jednu zraněnou osobu z auta odvezla sanitka záchranné služby. Provoz na železnici byl tři hodiny zcela zastavený,“ upřesnil. Po kontrole kolejí i světelné signalizace byl provoz po deváté hodině večer opět obnovený.

Od začátku roku se v Karlovarském kraji stalo devatenáct železničních dopravních nehod. Ve čtyřech případech se jednalo o srážku vlaku s jiným vozidlem. V dalších to bylo najetí vlaku do překážky na kolejích či srážka vlaku s osobou v kolejišti. Při těchto událostech se čtyři osoby zranily, dvě byly usmrceny.