Chebem projde masopustní průvod. Letos bude ve znamení kašpárků a šašků

Po čtrnácté se vydá masopustní průvod na svoji cestu historickou částí Chebu. Zahájení je plánováno na sobotu 10. února od 13.45 hodin u Západočeského divadla. Čím bude masek více, tím bude průvod pestřejší a veselejší. A téma pro letošní masku? Letošní chebský masopust bude patřit šaškům, kašparům, kašpárkům a hlavně tradičním masopustním maskám. Fantazii se meze nekladou.IMG_7519

Sraz všech účastníků letošního masopustního průvodu je naplánován, jako každoročně, ve 13.45 hodin u Západočeského divadla v Chebu. Za zvuků muziky i jiného rozpustilého rachocení a lomození vyrazí průvod na svoji cestu městem ve dvě hodiny odpoledne. Od divadla se průvod vydá ulicí Obrněné brigády, Valdštejnovou ul. do Májové ul., pak třídou Svobody na náměstí Krále Jiřího z Poděbrad, do Březinovy ul., Dlouhou ulicí do ul. Jateční a zpět na náměstí, kde se zastaví před radnicí. Při své cestě neporuší masky ani letos staré nepsané zákony masopustního veselí a před radnicí si vyžádají od představitelů města pro svoji další cestu souhlas k průchodu přes náměstí. Za to, že ctí stará pravidla, dostane se účastníkům průvodu odměny v podobě masopustních koblih. Po té bude cesta pokračovat přes Provaznickou ulici zpět do Dlouhé ulice. Dále projde Židovskou ulicí do Kamenné ulice, po Kostelních schodech na Kostelní náměstí a do nádvoří muzea. Jeho část projde souběžně Kostelní uličkou do náměstí krále Jiřího z Poděbrad před muzeum. Zde bude v prostoru mezi muzeem a Špalíčkem tradičně pohřben Masopust a vyhlášena nejkrásnější maska.

K masopustnímu obveselení bude po celé sobotní odpoledne v mázhausu muzea vyhrávat kapela Kartáč. Na všechny, kteří přijdou, budou v nádvoří a v mázhausu muzea čekat dobroty masopustních hodů: koláče, koblihy, perníky, něco ze zabíjačkových hodů a nápoje všeho druhu. Pro malé i velké účastníky masopustního průvodu je pak kolem 15:30 připravena pohádková férie V korunách stromů v podání Divadla Letadlo.

Na organizaci se podílelo Město Cheb, Muzeum Cheb, Západočeské divadlo, Městský dechový orchestr a Základní škola Jindřicha Jindřicha.