Ve Skalné zapálili první svíčku na adventním věnci a rozsvítili strom

První adventní neděle byla ve  Skalné ve znamení blížících se svátků. Uskutečnila se zde slavnostní mše i setkání u vánočního stromu. Pro přítomné byl připravený zajímavý program na celé odpoledne.

„Setkání u vánočního stromu má tady ve  Skalné více jak desetiletou tradici. Na první advent rozsvěcíme vánoční strom, který tady bude svítit až do 6. ledna,“ uvedla starostka  Skalné Rita Skalová. Slavnostní odpoledne začalo mší v kostele. Pak se program přesunul před radnicí, kde zazpívaly děti z mateřské i základní školy. Před samotným rozsvěcením stromu si všichni přítomní zazpívali píseň Štěstí zdraví. A jaká by to byla ve  Skalné oslava, kdyby chyběly proslavené bramboráky, které pro přítomné připravili členové  skalenského Traktor klubu. K dostání byl také tradiční svařák i koláče.

„V sobotu 3. prosince budeme v 15 hodin pořádat v kostele sv. Jana Křtitele adventní koncert, kde zahraje dechový orchestr ze sousedního Německa. Tímto zvu všechny zájemce, aby si přijeli odpočinout od předvánočního shonu při hezké hudbě,“ doplnila Rita Skalová.

Více fotografií zde: https://www.zonerama.com/ZiveChebsko/Album/2445236