24hodinovka se blíží. Běh odstartuje v sobotu

Už osmým rokem si lidé můžou připomenout výročí sametové revoluce pohybem. Ve Františkových Lázních se totiž koná další ročník 24hodinovky. Běžci a chodci tak můžou od sobotní 14. hodiny do nedělní 14. Hodiny vyzkoušet zcela novou trať o délce 1126 m. Nové je i zázemí a tentokrát si účastníci a diváci užijí také doprovodný program. Běžecký happening je zároveň benefiční akcí a výtěžek opět půjde na podporu služeb Hospice sv. Jiří.běh-8

Grande Tete, Quo Vadis, Míša s kytarou, Ethos of Nemesis, Luběnky, Kiks band a Sebastian Matt. Ti všichni na letošní 24hodinovce vystoupí. Doprovodný kulturní program ale není jedinou změnou, která na účastníky čeká.

„Museli jsme najít nový prostor pro zázemí celé akce, protože hotel, který ho poskytoval v minulých ročnících, jsme už nemohli využívat,“ vysvětlil jeden ze spoluorganizátorů Zdeněk Dančo. „Tento prostor musí být přímo u tratě, a trať musí být osvětlená. Také jsme se snažili reagovat na připomínky z minulých ročníků. Mnoho běžcům trápil například velmi tvrdý povrch tratě – dlažba. V neposlední řadě jsme cítili, že je třeba cosi změnit,“ doplnil. Po smíchání všech ingrediencí  vymysleli organizátoři zcela novou trať. Povede běžce parkem u Sadové kavárny, bude bez tvrdé dlažby a v centru města.

„Zázemí najdou běžci v Sadové kavárně, která bude díky velmi vstřícnému přístupu nájemce pana Macha celá k dispozici, i včetně velkého sálu. Další velmi zásadní podpora se nám dostala ze strany vedení města Františkovy Lázně. To bude partnerem akce. Poskytli nám grant na zajištění všech potřeb běžců a mimo jiné nám také nabídli možnost využít altán k takovému malému hudebnímu festivalu,“ popsal Zdeněk Dančo.

Program:

Koncerty kapel v sobotu:

15:00 – 16:00 Grande Tete

16:00 – 17:00 Quo Vadis

17:00 – 18:00 Míša s kytarou

18:00 – 19:00 Ethos of Nemesis

Koncerty kapel v neděli:

10:00 – 11:00 Luběnky

11:00 – 12:00 Kiks band

12:00 – 12:30 Sebastian Matt

Františkovy Lázně podpořily tuto akci již v loňském roce. „Je třeba podpořit každou dobrou myšlenku v našem městě. A tohle již není jen myšlenka, ale konkrétní akce připomínající důležitý moment v našich dějinách, akce, která přivede lidi k pohybu, a zároveň pomáhá dobré věci. Koná se již po osmé, stala se tedy františkolázeňskou tradicí,“ sdělil starosta Františkových Lázní Jan Kuchař. „Město podpoří 24hodinovku opět finančně, ale také podpoří kulturní doprovodný program. Jedná se přece i o setkání velkého množství lidí, kteří se přijdou projít, proběhnout, ale také se pobavit,“ dodal starosta.

Pořadatelem Františkolázeňské 24hodinovky je Běžecká škola a spolupořadateli Komunitní osvětové společenství z.s. a Farní charita Cheb. Výtěžek opět půjde na podporu služeb Hospice sv. Jiří.

Video z loňského ročníku.