Prameny oslavily čtvrtou lázeňskou sezónu

Už po čtvrté se v Pramenech konalo symbolické zahájení lázeňské sezóny. K pramenům Gisela a Rudolf přišlo několik desítek lidí. Před několika lety tu však byl jen pustý a zarostlý les, který se ale podařilo upravit několika dobrovolníkům. Od té doby si park získal spousty příznivců.

Minerálním vodám požehnal převor tepelského kláštera páter Augustin. Hlavním cílem oslavy lázeňské sezóny v Pramenech bylo především připomenout, proč nese obec své jméno. V roce 1870 se tu totiž otevřely Alžbětiny lázně, které si rychle získaly oblibu lidí z různých koutů Evropy. V nich se provádělo velké množství rozmanitých procedur. S rozvojem nedalekých Mariánských Lázní a kvůli jejich lepší dostupnosti po železnici, začalo do Pramenů jezdit stále méně lidí a následně byla budova uzavřena a areál chátral.

VID

O obci Prameny – Bad Sangeberg – je první zmínka již z roku 1357.  Byla původně farní vsí a hornickým sídlištěm, v jejímž okolí bylo ve středověku těženo stříbro a cín. V 17. století, po třicetileté válce, se obyvatelstvo přeorientovalo na obchod a zemědělství. Současně s tím byly již využívány minerální prameny, které v okolí vyvěrají. 30. dubna v roce 1873 byla obec povýšena na město a vznikly zde malé lázně. Pramen Giselin a Rudolfův byl v té době již znám. Po skončení 2. světové války byla oblast uzavřena jako vojenský prostor.