Galerie nabídne malby, grafiky, keramiku i textilní techniky

Keramika, grafika, malba, textilní a další výtvarné techniky mohou zhlédnout návštěvníci františkolázeňské galerie Brömse na současné výstavě s názvem Pro radost.  Vystavovateli jsou bývalí i současní zaměstnanci společnosti Lázně Františkovy Lázně. Co nového galerie na nejbližší měsíce chystá, o tom si Živé Chebsko povídalo s ředitelkou galerie Brömse Lenkou Kremovou.

Foto: Ohlédnutí za výstavami v galerii Brömse

„Již příští týden bude pro zájemce připravená nová výstava paní Lenky Herzogové z Karlových Varů, která zkrášlí galerii svojí malbou, grafikou a textilními technikami,“ informovala Lenka Kremová.

Autorka kreslí a tvoří z nejrůznějších materiálů od mala. Jejím velkým zájmem je vytvářet originální a kvalitní ozdoby a oděvy, které dodají nositelce šmrnc a dobrou náladu. Vernisáž proběhne ve čtvrtek 3. března od 16 hodin. Čas na zhlédnutí výstavy máte až do 2. května letošního roku.

„Po výstavě paní Herzogové připravuje galerie hned dvě výstavy. Jedna se objeví ve vnitřních prostorách galerie, bude to výstava německé výtvarnice Heike Caroli z Annabergu. Její abstraktní obrazy ve zvláštním strukturálním provedení a metalických efektech zaujmou jistě každého návštěvníka,“ podotkla Lenka Kremová.

Stejnou technikou vytváří také např. hodiny či interiérové osvětlení.  Dílo paní Heike Caroli bude v galerii k vidění od 5. až do 30. května.

„Současně bude zahájená také výstava Jiřího Art Černého. Tato výstava najde své místo po celý rok (do jarních měsíců 2017) na zahrádce Galerie Brömse. Pan Jiří Černý z Lomnice u Sokolova vytváří sochy ze dřeva a kamene,  jeho sochy jsou k vidění v parcích Františkových Lázní, v Lokti, v Cheb a dalších místech,“ upřesnila ředitelka.

Na začátek června bude pro návštěvníky připravená výstava Karolíny Mitášové, jejíž hlavní činností je volná malba, a Heleny Giras, která se zabývá keramikou.

„Tyto dvě ženy jsou spolužačky a kamarádky. Jejich práce je rozdílná – jedna je keramička, druhá malířka, i přesto, že je jejich obor tak odlišný, tak po zhlédnutí výstavy na Vysočině musím říci, že jejich díla se nádherně doplňují,“ dodala Lenka Kremová.