Život dětem zahajuje tradiční zimní Srdíčkové dny

Organizace Život dětem spouští dnes zimní část své tradiční sbírky Srdíčkové dny. Až do pátku 11. prosince můžete koupí srdíček, přívěsků a dalších sbírkových předmětů od studentů středních škol přispět vážně nemocným dětem a dětem odkázaným na pomoc svých rodičů. Od roku 2000 se podařilo vybrat na pomoc dětí finanční prostředky ve výši 162 911 021 Kč.srdce-oszd-zlute_svisle-jednoduche

 „Srdíčkové dny patří k našim tradičním projektům a těší nás, že si našly místo u mnoha laskavých lidí, kteří se do sbírky pravidelně zapojují. Podzimní část byla velmi úspěšná a věříme, že na ni teď v zimě navážeme. I tentokrát jsme připravili praktické sbírkové předměty jako přívěsky na klíče se srdíčkem, barevné přívěsky s žetonem do vozíku a samozřejmě nebudou chybět známá plastová srdíčka, která si budete od pondělí do pátku moci v ulicích po celé České republice zakoupit od našich dobrovolníků,“ říká ředitelka neziskové organizace Život dětem Maria Křepelková.

Srdíčkové dny se konají třikrát do roka – na jaře, na podzim a v zimě. Pravidelně se do sbírky zapojují studenti středních škol a učilišť, základních škol, dětské organizace i mnohé firmy. Od roku 2000 díky dárcům Život dětem, o.p.s. obdarovala stovky vážně nemocných dětí po celé České republice v celkové výši 162 911 021 Kč.

„Výtěžek ze zimní sbírky použijeme ve prospěch těžce handicapovaných dětí, které jsou stabilně odkázány na domácí péči svých rodičů. Konkrétně poputuje na hrazení příspěvků na zakoupení invalidních vozíčků, rehabilitačních a kompenzačních pomůcek – zdravotních kočárků, chodítek, polohovacích zařízení, přístrojů pro domácí terapii, dále na úhradu obvazového materiálu, speciální výživy, ozdravných pobytů apod. Současně díky vybraným penězům pomáháme dětským stacionářům a dalším zařízením, která pečují o nemocné děti,“ dodává Maria Křepelková.

Život dětem je obecně prospěšná společnost, která existuje od roku 2000. Jejím posláním je pomoc nemocným, handicapovaným a opuštěným dětem v rámci celé České republiky, které se ocitnou v obtížné životní situaci a potřebují odbornou pomoc a podporu svého okolí. Mezi nejznámější projekty patří sbírky Srdíčkové dny a benefice Srdce pro děti.