Svěcením pramenů byla zahájená sezóna v Mariánských Lázních

Po roce opět ožily Mariánské Lázně průvodem, koncerty, ukázkami tradičních řemesel a spoustou dobrého jídla. Třídenními oslavami s žehnáním pramenům byla 207. sezóna úspěšně zahájená.

Oslavy, které v pátek zahájil slavnostní průvod městem, se nesly po celé tři dny v duchu roztančeného rozkvetlého města. K vidění a slyšení bylo například vystoupení Folklórního souboru Marjánek a vystoupení malých mažoretek. Symfonickou báseň „Má Vlast“ od Bedřicha Smetany si vyslechli posluchači od Západočeského symfonického orchestru již v pátek. Jako další z mnoha akcí byla připravená Zábavná show Vágner Family a skladby v podání Felixe Slováčka ještě více umocnily slavnostní náladu. Zlatým hřebem bylo vystoupení krále české populární hudby Karla Gotta.

Ale nejen hudbou žilo město, kdo měl zájem, mohl shlédnout, ale také si vyzkoušet stará řemesla, jako například spřádání vlny na kolovrátku a třeba i tkaní látky na stavu. Pokud někoho přemohl hlad, tak i pro toho byla nachystaná široká nabídka slaných i sladkých dobrot.

Nezbývá než říct „Ať žije lázeňská sezóna 2015“