Z cizího auta sebral několik rybářských prutů a šest vidlic

Z cizího auta sebral několik rybářských prutů či šest vidlic. Pak se třicetiletý lapka vydal k řece. Když ni nechytil, rybářské náčiní vyhodil. Svým jednáním měl způsobit škodu téměř 6 tisíc korun. V případě prokázání viny mu hrozí trest odnětí svobody až na tři roky, neboť byl za krádeže v minulosti pravomocně odsouzen.

Ilustrační foto

Chebští policisté  sdělili podezření ze spáchání přečinu krádeže třicetiletému muži z Chebu.

„Podezřelý muž měl v neděli 7. července kolem dvaadvacáté hodiny večerní vyrazit do ulic města Chebu. Přitom si měl všimnout zaparkovaného vozidla značky Opel, ke kterému přistoupil,“ uvedl policejní mluvčí Jan Bílek. „Vozidlo ale nebylo zajištěné a tak se třicetiletý muž přes kufr dostal do vozidla. To prohledal a odcizil z něj batoh a různé rybářské vybavení, jako například vezírek, několik rybářských prutů či šest vidlic. Následně vozidlo uzavřel a odcizené pruty měl jít vyzkoušet k řece Ohři. Když žádnou rybu neulovil, uschoval pruty do vysoké trávy,“ doplnil.

Policisté společně z kriminalisty se začali případem zabývat a následující den se jim podařilo podezřelého muže vypátrat i s většinou odcizených věcí.