Také v červenci to bude v domě Chopin žít. Přichystány budou výstavy, pohádky i koncerty

Také v červenci to bude v domě Chopin žít. Po celý měsíc bude přichystán pestrý program pro malé i velké. Chybět nebudou výstavy, přednášky, koncerty i pohádky.

„Nejen během prázdnin se zaměřujeme také na malé návštěvníky od věku tři let, právě pro ně bude přichystán tradiční divadelní festival Kapsa plná pohádek,“ uvedla ředitelka mariánskolázeňského infocentra Barbora Tintěrová.  “ Nádvoří u nás všichni obdivují, a tak jsme se rozhodli uspořádat zde letní akci Sommer Night Party, kde ti dospělejší  užijít tu správnou letní atmosféru. Návštěvníkům se představí například The Grizzly Brothers – flanelový tandem Lukáš a Lukáš aka TGB. Bude to akustický jukebox originálních skladeb i cover verzí nejznámějších rockových, popových a soulových hitů v setech hustších než oba jejich plnovousy dohromady,“ upřesnila.

Na své si přijdou také milovníci vážné hudby. „V pondělí 15. července bude v Hudební síni připraven recitál Dua La Note. Setkání flétny a klavíru napříč hudebními žánry a slohovými obdobími v podání dvou mladých umělkyň Jany Marie Vildové a Lucie Markové,“ upřesnila ředitelka s tím, že na konci měsíce si posluchači budou moci vychutnat koncert v podání harfenistky Dany Suchanové a houslisty Martina Kose. Na programu budou skladby od  A. Dvořáka. B. Smetany, B. Martinů, L. van Beethovena, R. Strausse a dalších,“ doplnila Barbora Tintěrová.

Program červenec:

1.-31. července Výstava – Sasha Samková – „Mexické inspirace“

Pátek 12. července 20:00 Summer Night Party 2024 – The Grizzly Brothers – rock, pop a soul akusticky

Kapsa plná pohádek – Divadelní festival pro děti

  • Pondělí 15. července 10:00 Kterak beruška Uška o sedmou tečku přišla
  • Úterý 16. července 16:00 – Pohádka plná not
  • Středa 17. července 10:00- Ulhaná princezna
  • Čtvrtek 18. července 16:00 – O princovi z knížky
  • Pátek 19. července 10:00- Nejvzácnější věc pod sluncem
  • Pátek 19. července 16:00 – Pohádka Letní divadelní dílny
  • Neděle 21. července 16:00 O Budulínkovi

Pondělí 15. červenec 19:30 Koncert – Duo La Note – Jana Marie Vildová (flétna) a Lucie Marková (klavír)

Sobota 20. červenec 19:30 Koncert -Martin Růža & Henry Volf – fenomenální zpěvák a skvělý jazzový klavírista. Pop, rock a jazz.

Úterý 23. července koncert -Marian Friedl – Za hudebními nástroji z Beskyd. Zapomenuté hudební nástroje ožívají v rukou známého beskydského barda

Středa 25. červenec 19:30 koncert – „Pohádka léta“ – Dana Suchanová (harfa) a Martin Kos (housle)

Změna programu vyhrazena.