Areál klimentovských kasáren ožil akcí Mezi nebem a zemí

Areál klimentovských kasáren ožil o uplynulém víkendu akcí Mezi nebem a zemí. Jedna z největších akcí svého druhu v regionu přilákala několik tisíc návštěvníků pro které připravili organizátoři, kterými byli Traicont ve spolupráci s obcí Velká Hleďsebe. Na návštěvníky i tentokrát čekala pořádná dávka zábavy, poučení, soutěží a adrenalinu. Připraveny byly ukázky hasičské, policejní a záchranářské práce. Ani letos nepřišli návštěvníci o svezení v legendárním vojenském vozidle BVP-1, resp. v československé modifikaci OT-90, které ještě doposud slouží v naší armádě.

Více fotografií z akce zde

„Bohužel, vzhledem ke značné kumulaci obdobných akcí na Mariánskolázeňsku, jsme se domluvili, že letos dáme hasičům profíkům trošku volna a o ukázky se tak postarali jedni z nejmenších hasičů co známe,“ uvedl s úsměvem spoluorganizátor Miroslav Kurák s tím, že své dovednosti a možná i přípravu na budoucí povolání  předvedli přítomným divákům Soptíci z Kralovic, kteří si vysloužili za perfektně připravenou ukázku zásahu u dopravní nehody uznání i potlesk. „S velkou vážností přistoupili k dalšímu úkolu. Tentokrát je čekalo opravdové uhašení požáru dřevěného domku, se kterým Soptíkům pomohli dobrovolní hasiči z Kynžvartu,“ doplnil.

„Soptíci Kralovice jsou nejmladší ze čtyř skupin kolektivu Mladých hasičů SDH Kralovice, který byl založen v roce 2009. Do kroužku dochází děti od 3 let věku. Současných třináct dětí je ve věku tři až šest let a jsou již čtvrtou generací Soptíků,“ řekla vedoucí SDH Kralovice Renata Kozová.

K vidění toho bylo na akci opravdu hodně, přítomní obdivovali nejen techniku hasičů, záchranářů i policistů, kteří si připravili ukázky své práce. Tak Celní správa, Vězeňská stráž, ale pracovníci z organizace BESIP si přichystali zajímavosti ze svojí činnosti. Mountain Rangers připravil lanové překážky a ukázky poskytování první pomoci.

Také na ty, kterým vyhládlo, organizátoři mysleli na výběr bylo tradiční občerstvení, ale například i balkánské speciality, kalamáry a nachos.

Více fotografií z akce zde

Těsně po akci přišel organizátorům děkovný dopis. „Ráda bych kontaktovala pana velitele (z mého dojmu určitě velitel, všichni ho poslouchali) a poděkovat mu, že splnil sen, a tím pádem udělal mého syna Fanyho nejšťastnějším klukem na světě. Na místě nebyl čas ani prostor, chtěla bych, aby věděl, jak moc si vážím jeho postoje k hadicapovanému klukovi, kterému kolikrát nezbývá nic jiného než koukat. Děkuji a moc organizátorům fandíme, jste skvělí a každý rok se na vás těšíme,“ napsala  maminka Stáňa.

Více fotografií z akce zde

Poděkování patřilo Vladimíru Srníkovi, který spolu s kolegy obsluhoval vojenské vozidlo BVP. „Tak nevím, kdo z nás dvou měl větší radost. Není nic hezčího než rozzářené oči, které mladý muž měl, když se mohl svézt v vojenském BVPéčku,“ sdělil.

Více fotografií z akce zde