Výtvarnice Junko Nakamura a Eva Volfová míří do Chebu

V rámci evropského projektu „Oko do světa“ navštíví Cheb výtvarnice Junko Nakamura a Eva Volfová. Poutavé akce pro Vás chystá Galerii výtvarného umění i Městská knihovna v Chebu.

Ilustrační foto Pixabay

Ve středu 12. června 2024 od 16 hodin se v Galerii výtvarných umění budete moci zúčastnit workshopu „Velký batoh se spoustou kapes a v něm knihy z celého světa“. Můžete si je prohlížet a zkoušet číst: uvidíte, že jim budete rozumět, i když jsou napsané tolika různými jazyky. V průběhu akce proběhne dílna s Evou Volfovou „Tunel ve větru prostříhám“ a také možnost zhlédnout malou výstavku originálních ilustrací japonské ilustrátorky Junko Nakamura.

Ve stejný den, ale od 17:30 jste pak srdečně zváni do oddělení pro děti chebské knihovny na povídání a interaktivní dílnu pro dospělé s Junko Nakamura a Evou Volfovou. Dozvíte se také jak se dělají knihy pro děti, kde vzniká nápad, co je obrazová knížka či jaké jsou světy dvou současných ilustrátorek.

Oko do světa

Evropský projekt Oko do světa proběhne v jedenácti městech a obcích po celé České republice. Do projektu se zapojily knihovny, muzea, galerie a knihkupectví, které si adoptovaly vždy jednoho českého a jednoho zahraničního tvůrce obrazových knih pro děti. Vedle veřejných setkání, besed, workshopů a výstav proběhnou v každém místě dílny pro žáky základních a středních škol a také pro

Oko do světa je projekt francouzského nakladatelství MeMo, kterého se v loňském roce zúčastnilo dvanáct malých nezávislých nakladatelství z celého světa. Letos proběhne v Polsku, Itálii a České republice. U nás se u příležitosti oslav pětadvacátého výročí svého založení projektu ujalo nakladatelství Baobab. (www.baobab-books.net) 

Městská knihovna v Chebu