Vloupal se domu své matky. Pak ji ohrožoval nožem a chtěl po ní peníze

Jako milující syn se nepředvedl pětadvacetiletý muž Chebu. Napřed se vloupal do domu svojí matky, po které požadoval peníze. To však nebylo vše, matku donutil, aby s ním jela k hraničnímu přechodu. Když chtěla vystoupit z auta, nepustil ji. Případem se okamžitě začali zabývat chebští policisté a kriminalisté, kteří pětadvacetiletého muže po několika hodinách zadrželi. V případě prokázání viny mu hrozí trest odnětí svobody až na deset let.

Ilustrační foto 

Chebští kriminalisté zahájili trestní stíhání pětadvacetiletého muže z Chebu, kterého obvinili ze spáchání zvlášť závažného zločinu loupeže a přečinů krádeže a porušování domovní svobody.

„V sobotu 25. května letošního roku měl obviněný muž vypáčit okno a vniknout do suterénu rodinného domu v Chebu, který vlastní jeho šestašedesátiletá matka,“ uvedl policejní mluvčí Jakub Kopřiva. „Po chvíli měl usnout na gauči v jedné z místností, kde ho o několik hodin později objevila právě jeho matka, která ho nakonec v domě nechala,“ sdělil.

Po probuzení měl muž začít nožem ohrožovat svou matku, přitom jí vyhrožovat a chtít po ní, aby mu dala peníze nebo klíče od jejího vozidla. „Poté ženu nutil, aby s ním jela k bankomatu a tam peníze vybrala, žena tak nakonec ze strachu o svůj život a zdraví učinila. Žádné peníze ale nevybrala, protože na účtu žádné finanční prostředky neměla. Poté měla jet žena společně se svým synem směrem k hraničnímu přechodu. Na parkovišti se měla snažit z vozidla utéct, ale to se jí nepodařilo. Následně začala křičet a pětadvacetiletý muž jí měl přiložit ruku na ústa a držet jí tam tak dlouho, než se jí začalo špatně dýchat. Po chvíli mu žena opět ze strachu vydala peníze ve výši několika stovek korun, které měla u sebe, a její syn z automobilu utekl,“ upřesnil mluvčí.

Po tomto jednání měl muž ještě vniknout na pozemek domu v Chebu a odcizit pracovní obuv.

Policejní komisař podal státnímu zástupci podnět k vydání návrhu na vzetí obviněného do vazby, který jej akceptoval. Na základě rozhodnutí soudu byl muž vzat do vazby.