Investice do kryptoměny se muži nevyplatila

Investice do kryptoměny se muži nevyplatila. Důvěřivec přišel téměř 50 tisíc korun. Policisté opakovaně varují před podobně výhodnými investicemi, zejména do kryptoměn. Podobného podvodného jednání evidují kriminalisté bohužel více.

Ilustrační foto

„Šestatřicetiletý muž ze Sokolovska měl ve druhé polovině května letošního roku zareagovat na reklamu na sociální síti, která byla doprovázena videem obsahujícím snadný výdělek prostřednictvím investice,“ uvedl policejní mluvčí Jakub Kopřiva. „Následně si měl muž do svého mobilního telefonu nainstalovat aplikaci a přes tu komunikovat s osobu dosud neznámé totožnosti. Šestatřicetiletý muž měl uvěřit strategii výdělku investic do kryptoměny a následně měl ze svého bankovního účtu odeslat na několik bankovních účtů finanční prostředky v různé výši. Poté ovšem osoba neznámé totožnosti přestala s mužem komunikovat a tomu tak byla způsobena škoda téměř 50 tisíc korun,“ doplnil.

Policisté z obvodního oddělení Karlovy Vary-město zahájili úkony trestního řízení pro podezření ze spáchání přečinu podvodu.