Hrnčírnou v Novém Drahově opět bude znít swing a jazz

Hrnčírnou v Novém Drahově opět bude znít swing, letos se uskuteční již 30. ročník. I tentokrát organizátor letních koncertů Roman Werner připravil hvězdný program. Na akci s neopakovatelnou atmosférou, která se uskuteční tři pátky po sobě, přijede zahrát a zazpívat „první dáma swingu“ Darja Kuncová, kterou doprovodí Swing studio Karlovy Vary (19.7.), italští hudebníci Band jazzové ulice v Boloni (26.7.) a Brass Band Rakovník (2.8.) sérii koncertů uzavře.

„Na zastupitelstvu jsme odhlasovali příspěvek pro tak ojedinělý projekt, jakým Hrnčířský swing je, protože si na akci nacházejí cestu obyvatelé našeho města, ale také lázeňští hosté“ uvedla starostka Františkových Lázní Mgr. Lenka Průšová. „Zážitek z hudby umocňuje také prostředí, ve kterém se akce koná i možnost prohlídky autentické hrnčířské dílny,“ doplnila.

„K zajištění tak rozsáhlé, i když jen tři pátky trvající akce, je zapotřebí součinnost a podpora celé rodiny po celý rok, který swingu předchází. Máme výhodu, že již celé roky s mým tátou, který s organizováním festivalu začal, spolupracoval Štěpán Podešt. A právě s ním, lehkým krokem swingové muziky, za přispění Františkových Lázní a Karlovarského kraje, procházíme přes všechna úskalí, která se nám staví do cesty,“ uvedl Roman Werner.

Pátek 19. července v 19 hodin – Swing Studio Karlovy Vary a Darja Kuncová

Jubilejní ročník zahájí kapela, která hrála již na prvním ročníku Hmčířského swingu. Na dvůr hmčímy se pak vracela pravidelně a věrní návštěvníci koncertů tak pamatuji, jak se s léty vyvíjel styl její hry. Letos zde vystoupí již po šestnácté.

Pátek 26. července v 19 hodin – Roaring Emily Jazz Band (Itálie)

„Band jazzové ulice v Boloni“, od rag time přes blues, dixieland až po swing. Již více než 20 let je kapela zvána k účasti na významných italských a mezinárodních festivalech tradičního jazzu. Na svých turné projeli země Středomoří, západní i severní Evropy, do jejího srdce ale přijedou poprvé a jejich první koncert v Čechách bude v Novém Drahově!

Pátek 2. srpna v 19 hodin Brass Band Rakovník

Orchestr, který má od svého vzniku v roce 1990 za sebou stovky úspěšných vystoupení doma i v zahraničí. Hrají ortodoxní dixieland, ale ve svém nezaměnitelném pojetí. Klasické skladby neworleánského jazzu totiž zásadně zpívají česky, s vlastními i převzatými texty.