Vandal řádil v centru lázeňského města. Způsobil škodu a zranil člověka

Jako smyslů zbavený si počínal čtyřicetiletý muž v ulicích Karlových Varů. Dlažebními kostkami začal ve čtvrtek 23. května po 22. hodině rozbíjet zaparkovaná auta. Během několika minut jich stihl poničit čtrnáct. Po zadržení nadýchal 1,26 promile. Policisté z obvodního oddělení Karlovy Vary-město ve věci zahájili úkony trestního řízení pro podezření ze spáchání přečinů poškození cizí věci, výtržnictví a ublížení na zdraví.

Foto: Policie ČR

„V jeho jednání se mu v průběhu poškozování vozidel snažil zabránit procházející devětatřicetiletý muž, který k němu došel a vyzval ho, aby toho zanechal“ uvedl policejní mluvčí Jakub Kopřiva s tím, že čtyřicetiletý muž na to reagoval tak, že devětatřicetiletého muže okamžitě fyzicky napadl úderem do oblasti hlavy. Po tomto útoku zůstal muž ležet nehybně na zemi. Jeho zranění si vyžádalo převoz do nemocnice.

Foto: Policie ČR

„Následně na místo přijela přivolaná policejní hlídka, která čtyřicetiletého muže okamžitě zadržela a převezla na obvodní oddělení k dalším úkonům. Muž se podrobil orientační dechové zkoušce na přítomnost alkoholu, která vyšla s pozitivním výsledkem 1,26 promile,“ sdělil.

Foto: Policie ČR

Vzhledem k tomu, že došlo k poškození většího množství vozidel, tak z tohoto důvodu nebyla dosud vyčíslena ani přibližná škoda poničených automobilů. Policisté z obvodního oddělení Karlovy Vary-město se případem usilovně zabývají.

V případě prokázání viny hrozí muži trest odnětí svobody až na tři roky.

Foto: Policie ČR