V soutěži Stavba Karlovarského kraje bojuje i podchod ve Františkových Lázních

V soutěži Stavba Karlovarského kraje bojuje i podchod ve Františkových Lázních do Žírovic, který slavnostně otevřen na konci minulého roku. Podchod zajišťuje bezpečný přesun obyvatel jak Františkových Lázní, tak přilehlých lokalit do připravovaného obchodního centra Lomany. Hlasovat pro stavbu (zde) je možné až do úterý 18. června.

Investice je pro město velmi důležitá především z důvodu bezpečnosti, ale i z důvodu návaznosti na cestu z Františkových Lázní přes Žírovice do Skalné, pak také z města přes Žírovice do Nového Drahova a na přírodní rezervaci SOOS, kam chodí jak místní obyvatelé, ale i hosté lázeňského města.

Silnice č. I/21, kterou do nedávné doby museli obyvatelé přecházet,  je velmi frekventovaná. Je to hlavní tah z Chebu do Aše a také směrem na hraniční přechod Vojtanov. „Každý den projedou kolem Františkových Lázní tisíce osobních, ale i nákladních aut a není nikde přechod pro chodce nebo alespoň místo pro přecházení,“ uvedl při slavnostním otevření františkolázeňský místostarosta Otakar Skala. „To znamená, že děti , které chodí do školy, obyvatelé Žírovic na nákupy, senioři k lékaři nebo například lázeňští hosté, turisté, cyklisté a další, museli přecházet přes tuto velmi frekventovanou silnici, na které již došlo k mnoha dopravním nehodám a bohužel i smrtelným zraněním. Výstavbou podchodu se zvýšila právě bezpečnost,“ upřesnil s tím, že studie byla zpracována před deseti lety.