Národní třída ve Františkových Lázních duněla silnými motory strojů Godwing

Po roce opět duněla Národní třída silnými motory strojů Honda – Goldwing.  Akci, která se konala o uplynulém víkendu v rámci Spa Triangle Treffen – Resort Stein, si nenechali ujít nejen skalní fanoušci motorek. Při své spanilé jízdě Chebskem si zde dala jedno ze zastavení stovka motoristů na bezmála šesti desítkách silných strojů Goldwing. Na galavečeru, který se uskutečnil v hotelovém resortu Stein byla pro účastníky přichystána živá hudba v podání Hillbilies s Highway Country. Večer doplnil svými karikaturami výtvarník Miroslav Vostrý.

Více fotografií zde

Letos se uskutečnil již 21. ročník čtyřdenního srazu motocyklů značky Honda – Goldwing, GoldWing  Spa Triangle Treffen – Resort Stein. Z původní akce několika přátel na začátku sezóny pod názvem První tankování se stalo setkání mezinárodního významu. „V letošním roce se zúčastnili GoldWing Bikers z Německa, Polska, USA, ze Švýcarska a samozřejmě i čeští milovníci GoldWingers. Důvod setkání je zcela prozaický – lidé, kteří se po celý rok potkávají na silnicích celé Evropy i USA a stali se z nich postupem let osobní přátelé, se chtějí setkat koncentrovaně, společně, povykládat si, předat si zkušenosti, doporučit si navzájem nově objevené zážitkové trasy, nechat požehnat sobě i svým strojům a navzájem si popřát hodně krásných kilometrů i mil,“ sdělil organizátor akce Martin Záboj s tím, že sraz je pořádán hlavně pro motocykly GoldWind. Je však veden jako open, takže se mohou zúčastnit motorkáři na libovolném stoji, protože stejně každý motorkář jednou skončí u GoldWingu. „Na to stačí velmi jednoduchý vkus. Spokojit se pouze s tím nejlepším,“ doplnil s úsměvem organizátor.

„Za dobu srazu jsme v německém a českém okolí ujeli společně téměř 400 kilometrů a kupodivu se na nás nikdo nemračil, naopak nám ostatní účastníci provozu i diváci mimo provoz mávali, nebo nás velkoryse tolerovali, a umožnili koloně strojů průjezd. Možná i proto, že si krásné vyšperkované stroje Gold Wing se zalíbením prohlíželi a někde v koutku motoristické dušičky zahlodala touha,“ uvedl organizátor.

Martin Záboj (na pravé straně) Více fotografií zde

„V sobotu byla tradičně Maria Loreto s žehnání motocyklům a motorkářům a je velmi pikantní, že pan farář Otec Buček, který nám žehnal, je motorkář a sedlá Moto Guzzi. Myslím, že by mu ale víc slušel Gold Wing,“ vtipně poznamenal Martin Záboj.

Více fotografií zde

Za úspěch akce přináleží poděkováni městu Františkovy Lázně, poskytlo při průjezdu na kolonádu doprovod Městské policie, což bylo účastníky pozitivně hodnoceno a chebské Římskokatolické farnosti. Zvláště poděkovat by organizátor Martin Záboj chtěl vedení a personálu Hotelu Stein i skvělé kuchyni, což zásadní měrou přispělo k absolutní spokojenosti všech účastníků!

Více fotografií zde