Karlovarští celníci vybrali v loňském roce téměř 950 milionů korun

Příslušníci Celního úřadu pro Karlovarský kraj vybrali v roce 2023 na cle, daních a ostatních poplatcích téměř 950 milionů korun. Jednou z priorit celníků je správa spotřebních daní. Úspěšný rok mají za sebou i pracovníci správy příjmů a vymáhání. Celkově v roce 2023 vybrali v rámci dělené správy, jež má za úkol výběr a vymáhaní peněžitých plnění, jež byla uložena jinými správními orgány, bezmála 235 milionů korun.

Ilustrační foto

„Celníci v loňském roce vyinkasovali na daních z minerálních olejů, lihu, vína, piva, tabákových výrobků a ekologických daních více než 640 milionů korun, z nichž bezmála 616 milionů korun činila spotřební daň z lihu. Inkaso v rámci ekologických daní dosáhlo částky téměř 18 milionů korun,“ uvedla tisková mluvčí Celního úřadu Lenka Havelková.  

„Za zboží dovezené ze zemí mimo EU vybrali příslušníci clo ve výši téměř 60 milionů korun, z toho bezmála 45 milionů odvedli do rozpočtu EU,“ sdělila mluvčí s tím, že kontroloři z oddělení následných a daňových kontrol provedli u subjektů v roce 2023 celkem 27 kontrol, z nichž 20 bylo pozitivních. Doměřili více než 4 miliony korun.

„Příslušníci správního trestání projednali ve správním řízení přes 350 případů a uložili 240 pokut v celkové výši přesahující 4,8 milionů korun. Nejčastěji byly uloženy pokuty za porušení zákona o pozemních komunikacích, zákona o spotřebních daních a nejvyšší pokuty byly uloženy za porušení zákona o hazardních hrách,“ doplnila Lenka Havelková.