Anketa ocení nejlepší sportovce v Karlovarském kraji za rok 2023, nominace jsou otevřeny

Opět po roce vyhlašuje Karlovarský kraj anketu Sportovec roku 2023, která oceňuje sportovce, trenéry a sportovní legendy za jejich úspěchy a výjimečné výkony. Návrhy na ocenění bude již popáté přijímat okresní sdružení České unie sportu, a to do 31. ledna 2024.                 

Ilustrační foto                         

„Ocenění sportovců, legend ale i dalších činovníků, kteří se věnují trénování, výchově a podpoře mladších generací, vnímám jako potřebné. Není v našich silách sledovat veškeré úspěchy soutěžících z Karlovarského kraje, proto si velmi vážíme spolupráce s krajskou organizací České unie sportu s kluby, jednotami a dalšími sportovními organizacemi. Již samotná nominace je vlastně malým vítězstvím a my jsme velmi pyšní na každičkého sportovce, který se v ní objeví,“ uvedl radní pro oblast vzdělávání, školství, sportu, mládeže a tělovýchovy Jindřich Čermák.     

Sportovce, trenéry i legendy mohou nominovat především kluby, tělovýchovné jednoty a další sportovní organizace. Nominační formulář je společný pro okresy i kraje. Ke stažení je na internetových stránkách krajské organizace České unie sportu (www.cuskv.cz). Anketní lístek je potřeba vyplnit, uložit a následně pak vyplněný zaslat e-mailem na kontakty uvedené ve  spodní části formuláře.     

Vybrané nominace budou v rámci okresních kol postoupeny Karlovarskému kraji. Výsledky bude posuzovat Komise sportovní Rady Karlovarského kraje, která pak předloží zástupcům krajské rady návrhy na ocenění. Slavnostní vyhlášení výsledků ankety se bude konat v průběhu měsíce května 2024 v prostorech Císařských lázní v Karlových Varech.         

V případě dalších dotazů je možné kontaktovat Bc. Lenku Butašovou na e-mailu: lenka.butasova@kr-karlovarsky.cz, případně na telefonu: 354 222 476, 601 214 150.