Na nádraží prodávali pervitin. Pracovali tam jako ostraha

Na sokolovském vlakovém nádraží prodávali pervitin. Pracovali tam jako ostraha. Řeč je třech mužích ve věku 23, 58 a 59 let. V případě prokázání viny hrozí trojici mužů, jejichž trestní stíhání probíhá na svobodě, trest odnětí svobody až na pět let.

Ilustrační foto

Kriminalisté v Karlovarském kraji i nadále úspěšně bojují s drogovou kriminalitou. „Sokolovským kriminalistům se podařilo zadržet trojici mužů, která měla přímo na vlakovém nádraží v Sokolově prodávat drogu pervitin. Všichni tři muži měli navíc drogy prodávat při výkonu svého zaměstnání, jelikož na vlakovém nádraží pracovali jako ostraha objektu,“ informoval policejní mluvčí Jakub Kopřiva.

Sokolovští kriminalisté zahájili trestní stíhání tří mužů ve věku 23, 58 a 59 let, které obvinili ze spáchání přečinu nedovolené výroby a jiného nakládání s omamnými a psychotropními látkami a s jedy.

Podle Jakuba Kopřivy měl nejmladší z trojice mužů během roku 2022 na různých místech na vlakovém nádraží v Sokolově prodávat třem mužů opakovaně drogu pervitin, a to v několika desítkách případů. Stejně tak měl jednat osmapadesátiletý muž, taktéž pracovník bezpečnostní agentury. „V prostorech vlakového nádraží měl drogu pervitin během roku 2022 prodávat několika lidem ve více než stovce případů. Devětapadesátiletý muž měl během výkonu zaměstnání prodávat v prostoru vlakového nádraží také drogu pervitin, taktéž opakované několika lidem ve více než 200 případech,“ sdělil.

Trojice obviněných mužů měla tedy v roce 2022 na vlakovém nádraží prodat drogu pervitin celkově ve zhruba 400 případech.

„Kriminalisté se případem několik měsíců usilovně zabývali a na samotné realizaci spolupracovali i se strážníky místní městské policie,“ upřesnil mluvčí.