Dvojice lapků se zaměřila na cigarety

Čtyřiatřicetiletá žena a šestatřicetiletý muž  opakovaně chodili do jednoho z obchodů v menší obci v Krušných horách pro cigarety. Potíž byla v tom, že za ně neplatili. Škoda, kterou svým jednáním způsobili, se vyšplhala k částce 12 tisíc korun.

Ilustrační foto

Policisté z obvodního oddělení Nejdek sdělili podezření ze spáchání přečinu krádeže ženě z Nové Role a muži z Karlových Varů.

Podle policejního mluvčí Jakuba Kopřivy se žena měla na konci června letošního roku vydat v jedné menší obci v Krušných Horách do místní prodejny. „Tam si měla prohlížet vystavené zboží a nakonec odcizit kartón cigaret. Do stejného obchodu měla žena přijít o dva týdny později, tentokrát ovšem s šestatřicetiletým mužem. Společně měli nakonec odcizit hned čtyři kartóny cigaret. To ale nebylo z jejich strany vše, protože společně se do stejného obchodu vrátili ještě o den později a znovu odcizili několik kartónů cigaret,“ doplnil.

V případě prokázání viny hrozí oběma trest odnětí svobody až na tři roky, neboť oba byli v minulosti za krádeže pravomocně odsouzeni.