Celníci zajistili v chebské herně 29 nelegálních automatů

Celníci v boji proti nelegálnímu hazardu nepolevují. V jedné chebské herně zajistili od začátku letošního roku 26 nelegálních hracích automatů v celkové hodnotě 2,6 milionu korun.

Foto: Celní správa Karlovarského kraje 

„Jednou z mnoha kompetencí Celní správy České republiky je kontrola provozování hazardních her. Celníci vykonávají dozor v oblasti provozování hazardních her podle zákona o hazardních hrách a souvisejících předpisů. Zaměřují se jak na nelegální, tak i na legální provozování hazardních her,“ informovala tisková mluvčí Celního úřadu pro Karlovarský kraj Lenka Havelková.

„Příslušníci oddělení dohledu nad subjekty Celního úřadu pro Karlovarský kraj zadrželi v jedné herně v Chebu od ledna letošního roku při 8 kontrolách 26 výherních technických zařízení, takzvaných kvízomatů, které si provozovatel opakovaně pořizovala,“ uvedla mluvčí s tím, že kontrolovaná osoba porušila zákon o hazardních hrách ve znění pozdější zákonů tím, že provozovala hazardní hru, ke které nebylo uděleno povolení.

Foto: Celní správa Karlovarského kraje 

Nelegální automaty celníci z provozoven odvezli do skladu celní správy. „Zjištěná porušení zákona budou projednána v rámci správního řízení, při němž provozovateli hrozí pokuta až do výše 50 milionů korun a zabrání či propadnutí veškerého herního zařízení, jež k provozování nelegální hry sloužilo. Po pravomocném rozhodnutí budou nelegální automaty zlikvidován,“ doplnila Lenka Havelková.