Nedaleko Lipoltova došlo k nehodě dvou aut

Nedaleko Lipoltova došlo k nehodě dvou aut. Událost, při která došlo ke střetu moped auta s druhým osobním automobilem, se stala ve středu 2. srpna před 20 hodinou. Škoda na poničených vozidlech byla předběžně odhadnuta na částku přibližně 300 tisíc korun. Přesná příčina a okolnosti dopravní nehody jsou předmětem dalšího šetření.

Foto: Policie ČR

„K nehodě mělo dojít tak, že patnáctiletá řidička moped-auta značky Aixam, jedoucí ve směru od Lipoltova, zřejmě na křižovatce nerespektovala dopravní značení „Dej přednost v jízdě“ a vjela do křižovatky,“ informoval policejní mluvčí Jakub Kopřiva. „Následně mělo dojít ke střetu přední části osobního automobilu značky Škoda, které jelo po hlavní pozemní komunikaci, s levou boční částí moped-auta. Po tomto střetu skončila obě vozidla v silničním příkopu,“ uvedl.

Foto: Policie ČR

 „Při této dopravní nehodě došlo ke zranění patnáctileté řidičky moped-auta a také jejího pětadvacetiletého spolujezdce, kteří byli letecky transportováni do nemocnice v Plzni. Dvaapadesátiletá řidička osobního automobilu značky Škoda byla se svým zraněním převezena Zdravotnickou záchrannou službou do nemocnice v Chebu,“ doplnil mluvčí.

 Po dopravní nehodě se dvaapadesátiletá řidička podrobila orientační dechové zkoušce na přítomnost alkoholu, která vyšla s negativním výsledkem. Vzhledem ke zranění byl u řidičky moped-auta nařízen odběr krve v nemocnici.