Kam sobotu? Vydejte se na tradiční Anenskou pouť

Kam sobotu? Vydejte se na tradiční Anenskou pouť na Boží Dar. Na akci, která se uskuteční v sobotu 29. července od 10 do 17 hodin, bude přichystán pestrý program, ve kterém nebude chybět třeba Krušnohorské tržiště, ukázky řemesel, řezbáři a dřevosochání.

Martina Poštová za Výbor pro sport a kulturu města Boží Dar uvádí: „Díky finanční podpoře Karlovarského kraje bude k vidění přadlena, košíkářské řemeslo a výroba keramiky. Na parkovišti skiareálu Hranice ukážou svá umění řezbáři s motorovými pilami. Na Božím Daru byste v 19. století našli hned několik pekařství a řeznictví, mnoho výrobců paličkovaných krajek. V hornickém městečku byli tesaři, ševci, mlynáři a další profese. Prostě domácí řemesla tu byla součástí každodenního života. Zručnost, fortel a tradici chceme představit našim návštěvníkům.“

Kurfiřt saský udělil hornickému městu Boží Dar právo konat výroční trhy již 6. června 1546. Jedním ze stanovených termínů byl svátek sv. Anny. Novodobou tradici udržuje město Boží Dar více než jednu dekádu a rovněž v letošním roce se můžete těšit na krušnohorské tržiště s výrobci, umělci a řemeslníky z celého Krušnohoří.

Obyvatelé Krušných hor na české i saské straně znali v minulosti lidového písničkáře Antona Günthera a hudba místní spojovala. Na Božím Daru také během Anenské pouti zazní také flašinet a lidová muzika.

  • 11:00 – 13:00 vystoupení flašinetářky
  • 14:00 koncert cimbálové muziky Včelaran