Přepadl mladou ženu, po které chtěl peníze. Násilník policistům neutíkal dlouho

Jednadvacetiletý muž přepadl před několika dny v Aši mladou ženu, po které požadoval peníze. Když zjistil, že žena u sebe nemá nic cenného, vzal nohy na ramena. Policistům však neutíkal dlouho. Během několika minut byl násilník dopaden. Teď už sedí ve vazbě. V případě prokázání viny hrozí jednadvacetiletému muži až deset let za mřížemi.

Ilustrační foto

Chebští kriminalisté zahájili trestní stíhání jednadvacetiletého muže z Aše, kterého obvinili ze spáchání zvlášť závažného zločinu loupeže.

Podle policejního mluvčí Jakuba Kopřivy měl obviněný mladík v sobotu 22. července krátce po páté hodině ranní v ulicích Aše potkat jemu neznámou dvacetiletou ženu, která byla na cestě do zaměstnání. „Muž se za ní měl vydat a u místního fotbalového hřiště jí uchopit za horní část těla a odvléci jí do nedalekého průchodu. Následně po ní měl začít vyžadovat vydání finanční hotovosti a přitom jí vyhrožovat fyzickým napadením. Po chvíli měl ženu shodit na zem a odcizit jí látkovou tašku s osobními věcmi. Opodál měl tašku prohledat, a když zjistil, že v ní žena nemá žádné cennosti, tak jí měl odhodit a z místa utéct,“ uvedl.

Žena poté celou věc oznámila na tísňovou linku 158. Policisté z obvodního oddělení Aš se začali případem okamžitě zabývat a po několika málo minutách jednadvacetiletého muže zadrželi.

„Policejní komisař podal státnímu zástupci podnět k vydání návrhu na vzetí obviněného do vazby, který jej akceptoval. Na základě rozhodnutí soudu byl muž vzat do vazby,“ doplnil mluvčí.