Policisté se zaměřili na chování řidičů nákladních aut

Dopravní policisté z Krajského ředitelství policie Karlovarského kraje se v uplynulých dnech během dohledu nad dodržováním bezpečnosti a plynulosti silničního provozu zaměřili mimo jiné i na předjíždějící nákladní vozidla na dálnici D6. Během několika málo minut policisté zjistili řidiče nákladního auta, který předjížděl jinou nákladní soupravu, ačkoli k předjetí neměl dostatečnou rychlost a přitom omezil ostatní vozidla svou výrazně nižší rychlostí jízdy.

Foto z videa Policie ČR

„V úterý 11. července krátce po třinácté hodině začal na dálnici D6 ve směru z Karlových Varů do Chebu předjíždět nákladní automobil značky Volvo jinou nákladní soupravu, přičemž nevyvinul dostatečnou rychlost jízdy, čímž omezil ostatní vozidla jedoucí na dálnici ve stejném směru,“ informoval policejní mluvčí Jan Bílek.

„Dopravní policisté následně nákladní vozidlo předepsaným způsobem zastavili a zkontrolovali jeho osádku. Řidič se podrobil orientační dechové zkoušce na přítomnost alkoholu, která vyšla s negativním výsledkem,“ doplnil.

Za přestupkové jednání nyní hrozí řidiči finanční postih a také zákaz řízení motorových vozidel.