Komentovaná prohlídka bude tentokrát zaměřená na mariánskolázeňskou památkovou zónu

Architektura v průběhu století aneb co nám zbylo po předcích je název komentované prohlídky v Mariánských Lázních. Akce se uskuteční ve čtvrtek 6. července  od 15.30 hodin. Délka prohlídky je přibližně dvě hodiny. Sraz je v Turistickém informačním centru.

Ilustrační foto

Tematická komentovaná prohlídka: Městská památková zóna Mariánské Lázně se vyznačuje neobvyklým založením, kdy nejprve byly rozvrženy městské parky a posléze kolem nich vybudovány lázeňské objekty. Autorem tohoto urbanistického řešení byl zahradní architekt Václav Skalník, který byl jednou ze tří postav, jenž stály u zrodu Mariánských Lázní. Zajímavým tématem je architektura lázeňských domů, které upoutají svou mnohotvárností. Vydejte se po stopách architektonických slohů v Mariánských Lázních.

Cena: 150 korun, slevy: nárok na slevu 10% mají děti od 8-15 let (děti do 7 let zdarma), studenti s platným průkazem, držitelé karty ZTP a držitelé Senior karty. Držitelé Karlovy Vary REGION CARD mají prohlídku zdarma. Uvedené ceny platí na osobu.

Sraz v Turistickém informačním centru, Hlavní 47 (dům Chopin), tel. 777 338 865.