Bezmála 400 lahví alkoholu bez dokladů zajistili karlovarští celníci v jedné prodejně

Téměř 400 lahví alkoholu bez dokladů zajistili karlovarští celníci při kontrole jedné prodejny v Toužimi na Karlovarsku. Ve stejné prodejně dále celníci zajistili 50 kusů pracích prášků REX, jež vykazovaly znaky porušení práv duševního vlastnictví. Karlovarští celníci zajistili od začátku letošního roku ve svém regionu téměř 600 litrů alkoholu bez dokladů. 

Foto: Celní správa pro Karlovarský kraj

 V průběhu minulého týdne prováděli karlovarští celníci v regionu mimo jiné kontroly zaměřené na spotřební daně a ochranu vnitřního trhu. V provozovnách se celníci zajímali nejen o správné značení alkoholu kontrolními páskami, ale také o to, zda prodejci mají k těmto vybraným výrobkům doklady prokazující jejich zdanění,“ informovala tisková mluvčí Celního úřadu pro Karlovarský kraj Lenka Havelková s tím, že ve většině případů se setkávají s tím, že prodejci skladují či prodávají několik lahví takového alkoholu, tentokrát ale byli překvapeni množstvím alkoholu, k němuž prodejce žádné doklady nepředložil.  

Foto: Celní správa pro Karlovarský kraj

„V jedné prodejně v Toužimi na Karlovarsku zajistili celníci celkem 387 lahví lihovin, ke kterým kontrolovaná osoba v průběhu kontroly nepředložila doklady prokazující jejich zdanění. Únik na spotřební dani byl vyčíslen na bezmála 30 tisíc korun,“ sdělila mluvčí.

 Případy budou předány na daňové oddělení k doměření spotřební daně a dalšímu šetření na právní oddělení Celního úřadu pro Karlovarský kraj.