Na prázdných pneumatikách ujížděl policistům. Byl v zákazu a pod vlivem drog

Za volant sedl pod vlivem drog a zákazem jízdy. Na výzvu nereagoval a po dálnici ujížděl na prázdných pneumatikách. Následnou lustrací osmatřicetiletého řidiče policisté zjistili, že má vyslovených šest platných zákazů řízení, a to až do roku 2031. Dále byl na muže vydán Okresním soudem v Sokolově příkaz k dodání do výkonu trestu odnětí svobody ve věci maření výkonu úředního rozhodnutí a vykázání. Po provedených prvotních úkonech byl tak osmatřicetiletý muž eskortován přímo do věznice v Ostrově.

Foto: Z policejního videa

„V sobotu 18. března letošního roku, krátce po čtvrté hodině ranní, řídil v Lokti na Sokolovsku osmatřicetiletý muž osobní automobil značky Škoda,“ informoval policejní mluvčí Jan Bílek. „S vozidlem měl vyjíždět z parkoviště, kde si ho všimla policejní hlídka, která se rozhodla uvedené vozidlo předepsaným způsobem zastavit a zkontrolovat jeho osádku. Osmatřicetiletý muž ale na výzvy nereagoval a s vozidlem začal ujíždět směrem k dálnici D6, na kterou najel ve směru na Sokolov,“ uvedl.

Další policejní hlídka z obvodního oddělení Sokolov – město se pokusila ujíždějící vozidlo na dálnici D6 pomocí světelného kužele zastavit. „Muž ale na výzvy nereagoval a s vozidlem nezpomaloval. Proto se policisté rozhodli použít zastavovací pás, přičemž se jim podařilo vozidlu poškodit všechny pneumatiky. Ani to ale osmatřicetiletého muže nezastavilo a s vozidlem pokračoval ještě několik kilometrů. Na 141. kilometru ale začal s vozidlem zpomalovat, až nakonec u krajnice zastavil úplně. Společně s řidičem policisté omezili na osobní svobodě také jeho osmatřicetiletou spolujezdkyni,“ doplnil Jan Bílek. 

Poté se řidič podrobil orientačnímu testu na přítomnost omamných a psychotropních látek, který vyšel s pozitivním výsledkem na látku amfetamin/metamfetamin.