Strážníci odchytili kozu i hada

Odchyt zvířat patří mezi častou aktivitu karlovarských strážníků. Během loňského roku vyjely hlídky k více jak 140 případům. V minulých dnech vyjeli k odchytu kozy, ale také hada.

Foto: MP Karlovy Vary

Mezi hojně odchycená zvířata patří jednoznačně psi. Kromě nich se však hlídky setkávají i s těmi méně běžnými. Minulý týden ve čtvrtek, kolem dvanácté hodiny dopoledne, přijali strážníci z operačního střediska oznámení o volně pobíhající koze v městské části Drahovice. Strážník psovod zvíře bez většího přemlouvání odchytil a naložil do vozidla. Místním šetřením se mu naštěstí podařilo zjistit majitele a tak byla koza v pořádku předána.

Foto: MP Karlovy Vary

Překvapení pak čekalo na majitele jedné z provozoven v lázeňském území v neděli kolem druhé hodiny odpoledne. V obchodě měl totiž nezvaného návštěvníka v podobě výrazně zbarveného hada. S žádostí o asistenci při jeho odchytu se na strážníky obrátili policisté. Strážníkům se díky místní znalosti podařilo dohledat majitelku, která si pro svého mazlíčka přišla a v náručí ho odnesla domů s komentářem, že neškodnou a hodnou korálovku hledá už téměř dva měsíce. 

Zdroj: MP Karlovy Vary