Muž, který okradl a napadl seniorku, už sedí ve vazbě

Muž z Toužimi, který okradl a napadl seniorku v Karlových Varech, už sedí ve vazbě. Před tím, než ji okradl o mobilní telefon, finanční prostředky, osobní doklady i platební kartu, tak ženu mlátil do hlavy a vláčel po zemi. V případě prokázání viny hrozí dvaadvacetiletému muži trest odnětí svobody až na deset let.

Karlovarští kriminalisté zahájili trestní stíhání muže z Toužimi, kterého obvinili ze spáchání zvlášť závažného zločinu loupeže a přečinu neoprávněného opatření, padělání a pozměnění platebního prostředku.

„Ve čtvrtek 24. listopadu letošního roku krátce po 9. hodině ranní měl obviněný muž začít na pěší stezce nad řekou Ohří v Karlových Varech pořvávat po procházející třiasedmdesátileté seniorce s tím, aby mu dala finanční prostředky, které má u sebe,“ informoval policejní mluvčí Jakub Kopřiva. „Žena mu odpověděla, že peníze nemá a obviněný jí okamžitě udeřil pěstí do oblasti hlavy. Poté, co žena upadla, tak jí muž začal vytrhávat kabelku z ruky. Poté ženu vláčel několik metrů po zemi, až do doby, než se přetrhl popruh kabelky,“ uvedl mluvčí s tím, že následně muž vzal kabelku a z místa utekl.

V kabelce měla seniorka mobilní telefon, finanční prostředky, osobní doklady či platební kartu.

Kriminalisté ve spolupráci s policisty z obvodních oddělení se případem začali okamžitě zabývat a po několika hodinách dvaadvacetiletého muže zadrželi.

Policejní komisař podal státnímu zástupci podnět k vydání návrhu na vzetí obviněného muže do vazby, což akceptoval. Na základě rozhodnutí soudu byl muž vzat do vazby.