Karlovarský kraj vyhlašuje veřejnou sbírku na podporu handicapovaného sportovce

Karlovarský kraj vyhlašuje veřejnou sbírku, jejíž výtěžek bude věnován handicapovanému sportovci Pavlu Kovářovi na pořízení nového závodního modelu handbiku.   

„Veřejnou sbírkou chceme pomoci Pavlovi, který se nevzdal sportu ani po závažném úrazu, jenž jej upoutal na invalidní vozík. Nyní je imitován modelem svého původního handbiku, s nímž se nebude moci účastnit závodů. Je mi velmi sympatické, že i přes nepřízeň osudu je Pavel aktivním sportovcem a věřím, že nový handbike mu vlije do žil další chuť a sílu do tréninku a závodění,“ uvedl hejtman Karlovarského kraje Petr Kulhánek.
Pavel se od dětství věnoval basketbalu na vysoké úrovni a zalíbení našel také ve hře na kytaru. V roce 2009 se ale jeho život obrátil naruby. Nešťastný skok do vody skončil poraněním krčního obratle, míchy a následně ochrnutím těla od krku níže. Prognóze lékařů nezněla příliš optimisticky, ale Pavel se nesmířil s tím, že by měl být jen ležícím pacientem. Jeho odhodlání podpořil také fakt, že poraněná mícha byla „jen“ stlačená a existovala šance na zlepšení jeho zdravotního stavu. Pomocí rehabilitací, cvičení a hlavně obrovské vůle a odhodlání se mu již částečně podařilo rozpohybovat ruce, ramena a vrchní část zad.       

Vzhledem k povaze postižení se Pavel začal věnovat jízdě na handbiku – speciálně upraveném kole na ruční pohon a účastní se závodů českého i světového poháru silničních handbiků. Bohužel jeho současný model již od roku 2023 nebude odpovídat směrnicím závodů a Pavel tak s tímto kolem nebude vpuštěn na tratě. Cena nového handbiku je zhruba 300 tisíc korun.          

Výtěžek veřejné sbírky bude věnován Pavlovi na pořízení nového závodního handbiku. Příspěvky je možné posílat na speciální bankovní účet č.: 123-7817530227/0100. V budově A Krajského úřadu Karlovarského úřadu, Závodní 353/88 Karlovy Vary bude také k dispozici zapečetěná pokladnička.

Zdroj: KÚKK